Privātā klīnika Jūrmalā
Par rezultātu mēs atbildām
Mūsu tālruņi:
+371 29 524 529, +371 29 116 065
Rakstiet mums

Nereti obsesīvi kompulsīvie traucējumi ietekmē visus ģimenes locekļus. Ar OPK slimo bērnu un pusaudžu vecāki bieži vien nezina, ko darīt. Tas pats attiecas arī uz OKP pacientu laulātajiem draugiem un partneriem.

Eksistē divas izplatītas kļūdas, kuras pieļauj OKP pacientu radinieki.

Pirmā – mēģināt “aizliegt” rituālus. Vecāki sāk izdarīt spiedienu uz OKP pacientu – “Beidz mazgāt rokas”, “Pārtrauc tās uzbāzīgās kustības!”. Parasti līdzīgi aizliegumi tikai pastiprina trauksmes stāvokli, kas savukārt pastiprina rituālus.

Otrā kļūda – iesaistīšanās rituālos. Lai atvieglotu bērna vai laulātā drauga, kas slimo ar obsesīvi kompulsīvajiem traucējumiem, ciešanas, radinieki sāk izpildīt visas viņa prasības – mazgāt mājās visas virsmas, daudzas reizes mazgāt rokas, visu nemitīgi atkārtoti pārbaudīt. Tas viss rituālus nostiprina vēl vairāk, jo apstiprina pacienta sākotnējās uzmācīgās idejas, kā arī pastiprina pacienta bezpalīdzības sajūtu.

Tādēļ mūsu klīnikā izstrādātas speciālas programmas, kas vērstas uz pacientu un viņu radinieku savstarpējo sadarbību. Mūsu speciālisti pamāca radiniekus ne tikai pareizi reaģēt uz OPK, bet arī aktīvi iesaista terapeitiskajā darbā. Tas ļauj radiniekiem efektīvāk palīdzēt pacientiem mājas apstākļos, tādā veidā paātrinot obsesīvi kompulsīvo traucējumu terapijas procesu.

Mūsu speciālistiem ir liela pieredze obsesīvi kompulsīvo traucējumu ārstēšanā bērniem un pusaudžiem, viņi atrod kopīgu valodu ar pašiem sarežģītākajiem mazajiem pacientiem.