Privātā klīnika Jūrmalā
Par rezultātu mēs atbildām
Mūsu tālruņi:
+371 29 524 529, +371 29 116 065
Rakstiet mums

Depresija depresijas pēc?

Depresija rodas dažādu iemeslu dēļ. Bet depresijas uzturēšanā ne mazāk svarīga loma ir… domām par depresiju, lai cik dīvaini tas arī nebūtu.

Esot depresijā, cilvēki bieži sāk domāt par savu stāvokli – “Tas nekad nepāries”, “Esmu vājš”, “Esmu vājprātīgs”, “Dēļ depresijas es neko neesmu spējīgs izdarīt”. Tā domājot, cilvēki sāk sevi nemitīgi skanēt – “Vai man ir depresija vai nav? Vai ir uzlabojumi/pasliktinājumi?”. Lieku reizi pārliecinājušies, ka sliktais garastāvoklis un depresija nekur nav pazuduši, depresīvie cilvēki sāk justies vēl sliktāk.

Otrais variants attiecas uz pacientu, kurš jau sācis iziet no depresijas. Bieži vien rodas tādas situācijas, kā pazīstamajā parunā “Apdedzinājies ar pienu, sāc pūst arī ūdeni”. Daudzi pacienti sāk baidīties no slikta garastāvokļa, uzskatot to par depresiju. Un atkal ieslēdzas skanējums – “Kāpēc man ir slikts garastāvoklis? Varbūt atkal sākusies depresija? Tātad nekas nav palīdzējis!”. Dabīgi, ka šādas domas garastāvokli pasliktina vēl vairāk.

Lūk, kāpēc mēs savā depresijas ārstēšanas programmā lielu vērību pievēršam tam, lai pacientos attīstītu spējas izprast savu depresiju kā nepatīkamu, bet atrisināmu problēmu. Mēs pielietojam tehnikas, kas ļauj pārtraukt sevis vainošanu un skanēšanu, lielā mērā sekmējot atveseļošanos. Lai cik dīvaini tas arī nebūtu, bet 50% depresīvās simptomātikas var tikt noņemti, ja pacients pārtrauc sevi lamāt un baidīties no savas depresijas.